کارول بارتز، مدیر عامل یاهو اخراج شد

خلاصه:

 یاهو سه شنبه اعلام کرد که مدیرعامل این شرکت، خانم کارول بارتز، از سمت خود اخراج شد و جانشین موقت وی تیم مورس، مدیر ارشد مالی سازمان خواهد بود


متن کامل:

خانم بارتز طی ایمیل کوتاهی به کارمندان خود خبر اخراج خود را اعلام کرد:

"من واقعا ناراحت هستم از این که باید اعلام کنم، من هم اکنون در تماسی تلفنی با رئیس هیات مدیره خبر اخراج شدن خود را دریافت کردم. کار در کنار شما برای من لذت بخش بود و برای شما تنها بهترین را آرزو می کنم."

 یاهو در کنار مورس، یک شورای اجرایی رهبری برای پیشبرد شرکت و انجام یک بررسی جامع استراتژیک برای بازگرداندن یاهو به خط رشد ایجاد کرد.

خانم بارتز در ژانویه 2009 به عنوان مدیر عاملی یاهو رسید و در جریان خریده شدن یاهو توسط میکروسافت، که تنها به شراکت انجامید نقش بسزایی داشت.

این شراکت خیلی برای یاهو مفید نبود و شرکت به سقوط خود ادامه داد تا جایی که یاهو در عرصه جذب تبلیغات نیز جایگاه نخست را از دست داد.

سترلینگ، یک تحلیلگر در اطلاعات بازار گفت: "اخراج خانم بارتز دور از انتظار نبود. ایشان ابتدا بسیار پشتیبانی می شد و روح تازه ای به یاهو داد. مدیریت ایشان در شرکت های بزرگی مانند Autodesk و Sun Microsystems نیز تاثیر زیادی در این پشتیبانی داشتند اما از آنجایی که ایشان نتوانست استعدادهایی که از یاهو خارج شده بودند را جایگزین کنند و مشکلات مالی بوجود آمده، راهی جز جایگزینی ایشان باقی نمی گذاشت." 

منبع

چهارشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۰- ۳:۱۶ - نوشته: سیاوش دلیر

از تاریخ سه شنبه۱۱بهمن۱۳۹۰در پرسش از 2 کاربر امتیاز 4 را کسب کرده است امتیاز دهید
1 امتیاز
2 امتیاز
3 امتیاز
4 امتیاز
5 امتیاز
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
نظر:

تاکنون نظری ثبت نشده اولین فردی باشید که نظر می دهید