آخرین مطالب

سه درس از محتوای موفق ترین وبلاگ ها

نویسنده:سیاوش دلیر

نکات و آموزش بهینه سازی وب سایت برای جستجوگرها

نویسنده:سیاوش دلیر

صفحه اصلی
دسته بندی ها:

موبایل(1)

تکنولوژی(1)

اینترنت(4)

پیوند ها:

مطالب مرتبط:

پیرامون درگذشت استیو جابز، موسس شرکت اپل

خلاصه:

سرطان لوزالمعده، آنچه اسطوره تکنولوژی را از پای در آورد.
استیو جابز، موسس و متفکر شرکت اپل در سن 56 سالگی درگذشت


متن کامل:

استیو جابز، پس از سالها مبارزه با سرطان، در گذشت

مت گالیان در تویتر خود نوشت: "استیو جابز، با لمس دنیای نا زیبای تکنولوژی، آن را به جذاب ترین دنیا تبدیل کردی."

استیو جابز و همکلاسیش استفان وزنیک، پس از تاسیس شرکت اپل در سال 1355، با هدف در دسترس عموم قرار دادن کامپیوترهای شخصی، و پس از موفقیت در این زمینه، جهان موبایل را با آیفون و جهان کتاب خوانی را با آیپَد تسخیر نمودند.

موسس اپل از سال 1383 مبارزه خود را با سرطان شروع کرد. پس اززیر تیغ جراحی قرارگرفتن در این سال، او در سال 1388 تحت پیوند کبد قرار گرفت. پس از سه بار ترک کار از اپل به علت بیماری، در مردادماه امسال از سمت خودبه عنوان مدیر عاملی اپل استعفا نمود. ایشان روز چهارشنبه، مورخ 13 مهرماه 1390 بر اثر سرطان لوزالمعده درگذشت.

 

بزرگان عرصه کامپیوتر و تکنولوژی از استیو گفته اند:

 

استیو وزنیک، دیگر موسس اپل در مراسم شامی به همراه پسرش حضور پیدا کرد و گفت آنقدر درگیر تماس های تلفنی برای تسلیت بوده است که نتواسته هنوز با احساساتش تنها بماند: "گاه مردم در زندگی هدف هایی دارند، استیو به تمام هدف هایی که در زندگی برای خود قرار داد، رسیده است."

 

تیم کوک، مدیر اجرایی اپل در ایمیلی به کارمندانش: "استیو شرکتی را تنها گذاشت که فقط خود او می توانست آن را بنا کند. او همیشه موسس اپل خواهد ماند. ما تنها با ادامه ی راهی که او عاشقش بود می توانیم قدردان زحماتش باشیم."

 

بیل گیتز، رئیس و موسس مایکروسافت: "حدود 30 سال پیش با استیو آشنا شدم. ما دو همکار، رغیب و دو دوست برای نیمی از عمر زندگی یکدیگر بوده ایم. برای آنها که چون من با استیو آشنا شدند، بودن کنار ایشان افتخاری دیوانه وار بود."

 

مارک زوکربرگ، موسس و رئیس فیس بوک: "استیو، ممنون که دوست و آموزگاری برای من بودی. ممنون که آموختی آنچه ساخته ای، جهان را تغییر می دهد. من هرگز فراموشت نمی کنم."

 

لری پیج، مدیر اجرای و از موسسان گوگل: "او همیشه در چند کلمه ی ساده می توانست حرف هایی بزند که تو برای گفتن آنها باید مدت زیادی فکر می کردی. توجه او به تجربه کاربران بسیار بیش تر از هر چیزی روی من تاثیر می گذاشت."

 

دیک کاستلو، مدیر اجرایی تویتر در یک تویت بیان نمود: "اتفاق نادری است، انسانی شکل بگیرد که نه تنها به بالاترین حد تعالی برسد، که استانداردهای جدید تعریف می کند."

 

جری یانگ، از موسسان یاهو: "استیو قهرمان در حال رشد من بود."

 

در عرصه سیاست، رئیس جمهور آمریکا، اوباما: "استیو از برترین مبتکران آمریکا بود. شجاع، آنقدر که دیگرگونه بیاندیشد، آنقدر گستاخ که بداند می تواند شکل جهان را تغییر دهد، و آنقدر مستعد که بتواند این کار را بکند. و یادمانی با شکوه تر از آنچه استیو ساخته است و جهانی از آن بهره می گیرند، نخواهد بود."

 

در عرصه سرگرمی، باب ایگر، مدیر اجرایی والت دیزنی: "علیرغم هر آنچه تا کنون ساخته است، به نظر می رسد او تازه در آغاز راه بود. با درگذشت او، جهان یکی از سرچشمه هایش را باخت، دیزنی یکی از اعضای خانواده اش را، و من، یکی از بهترین دوستانم را."

 

احسان حشمتی، موسس و مدیرعامل ایرنوکس: "استیو جابز شخصی بود که با تلفیق هنر و تکنولوژی، موجودات ماندگاری نظیر پیکسار، آیفون و آیپد را خلق کرد "

 

منابع:

http://www.nytimes.com/2011/10/06/business/steve-jobs-of-apple-dies-at-56.html?_r=1

http://www.latimes.com/business/la-fi-jobs-quotes-20111006,0,1557833.story

پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۰- ۳:۳۵ - نوشته: سیاوش دلیر

از تاریخ پنجشنبه۱۴مهر۱۳۹۰در پرسش از 5 کاربر امتیاز 5 را کسب کرده است امتیاز دهید
1 امتیاز
2 امتیاز
3 امتیاز
4 امتیاز
5 امتیاز
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
نظر:
محسن اکبری موید   8.43797484576E+14 ماه قبل

همش یه طرف نظر آخر یه طرف
محمد مهدی ملائیان   8.43883217568E+14 ماه قبل

به موقع و زیبا بود